Drewno kominkowe i opałowe

dk-drewnoProwadzimy sprzedaż drewna kominkowego oraz opałowego na terenie Poznania i okolic. W naszej ofercie znajdą Państwo drewno z gatunków drzew liściastych (dąb, grab, jesion, buk, brzoza, olcha) oraz iglastych (sosna). Nasze drewno pocięte jest na klocki okrąglaki lub jest połupane, dodatkowo wszystkie gatunki drewna są sezonowane.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeżeli jesteś niezdecydowany to zadzwoń! Zawsze chętnie pomogę Ci wybrać najlepszy rodzaj drewna do Twojego kominka!

dab

Dąb

Cena: do negocjacji

Drewno dębowe idealnie nadaje się jako drewno kominkowe i opałowe. Jedną z największych zalet drewna dębowego jest to, że wolno się spala i długo utrzymuje się ogień. Drewno dębowe zawiera najwięcej substancji smolistych (taniny) ze wszystkich gatunków drewna w naszej ofercie dlatego tak ważny jest okres leżakowania.

grab

Grab

Cena: do negocjacji

Drewno kominkowe z grabu jest najtwardszym gatunkiem w naszej ofercie. Grabina posiada wysoką kaloryczność, a proces spalania się jest najdłuższy ze wszystkich gatunków. Cena drewna z Grabu jest najwyższa w naszej ofercie ze względu na wysoką wartość kaloryczną drewna, jednak warto w nie zainwestować i rzadziej czyścić palenisko naszego kominka.

jesion

Jesion

Cena: do negocjacji

Drewno opałowe z jesionu zalicza się do gatunków szlachetnych. Wartość kaloryczna tego rodzaju drewna jest nieco niższa od grabu czy buku jednak nadal bardzo wysoka. Czas leżakowania Jesionu tak by uzyskał pełną wartość energetyczną to około 2 lata.

buk

Buk

Cena: do negocjacji

Drewno opałowe z buku jest najpopularniejsze wśród naszych klientów. Wartość energetyczna nieznacznie ustępuje drewnu kominkowemu z Grabu. Najczęściej sprzedajemy je jako rozszczepiane szczapy drewniane, idealnie nadaje się do kominka. Idealny okres leżakowania to okres około dwóch lat.

brzoza

Brzoza

Cena: do negocjacji

Drewno kominkowe z brzozy ma wielu swoich zwolenników ponieważ podczas spalania nie powoduje charakterystycznego iskrzenia jak przy innych gatunkach drewna. Dodatkowym atutem jest przyjemny zapach i niebieskawy kolor płomienia. Podobnie jak powyższe gatunki idealnie nadaje się do kominka. Okres leżakowania to około 2 lata.

olcha

Olcha

Cena: do negocjacji

Drewno opałowe z olchy charakteryzuje się podobną wartością kaloryczną jak brzoza. Jako zaletę tego drewna można na pewno podać to, że jako jedno z nielicznych rodzajów drzew nawet świeżo po ścięciu pali się stosunkowo dobrze. Idealny okres leżakowania to około półtorej roku. Olcha ze względu na swój aromat jest również poszukiwana przez amatorów naturalnego wędzenia ryb i mięsa.

sosna

Sosna

Cena: do negocjacji